Novosti - U novu sezonu Varaždinke krenule pobjedom
29. RUJAN, 2018
U prvom kolu ženske stolnoteniske superlige, naše cure pobijedile su u Zagrebu ekipu HASTK Mladost rezultatom 4:3.
U prvom kolu ženske stolnoteniske superlige, naše cure pobijedile su u Zagrebu najtrofejniju žensku stolnotenisku ekipu, ekipu HASTK Mladost rezultatom 4:3. Obje momčadi u novu sezonu ušle su u promijenjenim sastavima u odnosu na prošlu godinu. HASTK Mladost pojačala se sa Tubikanec i Franović, dok su glavne uzdanice STK Varaždina i ove godine Petra Petek i Ivana Malobabić, dok će treću igračicu činiti jedna od mladih snaga STK Varaždina. U ovom prvom meču u novoj sezoni svoju premijeru imala je Janja Matijašec koja je ove sezone pristupila našem klubu došavši iz STK Ljubeščica. I odmah u prvom susretu Janja je stala nasuprot Ivane Tubkanec. Nije bilo velike drame, iskusna Tubikanec dobila je glatkih 3:0. U drugom i trećem susretu, naše dvije najbolje igračice Petek i Malobabić nisu prepustile niti set domaćim djevojkama Tomić i Franović. Prvakinje Hrvatske u paru nisu dopustile nikakvo iznenađenje u igri parova i sa jednim izgubljenim setom pobijedile par Tubikanec - Tomić. Peti meč, hrvatski klasik Petek - Tubikanec bio je najdramatičniji. Nakon lošeg ulaska u meč i gubitka prva dva seta Petra Petek se budi i dovodi meč u totalnu neizvjesnost. Dobiva treći i četvrti set, u petom vodi 9:6 no nije bilo snage i preciznosti u završnici i Tubikanec dobiva odlučujući set sa 11:9. Janja Matijašec impresionirana prvim nastupom u superligi nije mogla više od časnog poraza protiv Franović, no da ne bi bilo nikakve dramatike u posljednjem meču, Ivana Malobabić odigrala je odlično i pobijedila Mirnu Tomić sa 3:0 prepustivši joj samo devet poena u sva tri seta.  Težak meč i odličan start u novu sezonu u kojoj će naša ekipa biti vrlo ozbiljan kandidat za play off.